ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

با توجه به وم یکسان‌سازی پایان‌نامه‌های دانشگاه و همچنین جهت راحتی کار دانشجویان تحصیلات تکمیلی در تایپ پایان‌نامه و با توجه به وجود نرم‌افزار حروف‌چینی علمی TeX  که علاوه بر متن-باز و رایگان بودن، از قابلیت‌های بالایی در حوزه نشر برخوردار است، با همکاری آقای سید وحید دامن‌افشان اقدام به تهیه یک قالب برای پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه یزد شده است. این قالب که با بستۀ XePersian کار می‌کند، به گونه‌ای تهیه شده است که قوانین مربوط به آیین‌نامه نگارشی دانشگاه یزد را رعایت کرده و دانشجو لازم نیست در این خصوص کار خاصی انجام دهد. تنها کار وی، وارد کردن متن پایان‌نامه و دریافت نتیجۀ خروجی مطابق با دستورالعمل نگارشی است.

نرم‌افزار TeX هرچند به دلیل قابلیت منحصر به فردش در نوشتن فرمول‌های ریاضی، به نرم‌افزار تایپ متون ریاضی معروف است، اما قابلیت‌های دیگر آن به گونه‌ای است که در تمام رشته‌ها قابلیت استفاده را دارد و در حال حاضر به عنوان مطرح‌ترین نرم‌افزار در حوزه نشر، به خصوص متون علمی استفاده می‌شود. لذا استفاده از این امکان  به تمام دانشجویان توصیه می‌شود.

 یک  فایل به عنوان نمونه‌ای از متن تایپ شده در قالب مربوطه در لینک زیر  جهت استفاده در اختیار دانشجویان محترم قرار می‌گیرد. در این فایل؛ علاوه بر ارائۀ نمونه‌ای از کار، سعی شده است ضمن معرفی مختصر نرم‌افزار TeX، روش نصب نرم‌افزار و روش استفاده از قالب yazd-thesis را که برای پایان‌نامه‌های دانشگاه یزد طراحی شده است را بیان کند.
به منظور دسترسی به آخرین نسخه، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

http://cs.yazd.ac.ir/forms/yazd-thesis.zip

از طریق بارکد روبرو نیز می‌توانید نسبت به  دانلود فایل اقدام نمایید.

به امید این که این کار مورد قبول و استفاده دانشجویان دانشگاه یزد قرار بگیرد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دبیرستان شهید قلعه ای امام قیس Helen and I سقف من آرامش است دانلود رایگان 2 عصر غیبت sedaye اخبار فناوری بارانم - وبنوشت رسمی راتین رها